Gymnasium Spor salonu olarak hizmet veren Gymnasium'un kurumsal kimlik tasarımını ve online marka yönetimi çalışmasını yaptık.
Gymnasium Daha hareketli, daha sağlıklı, daha mutlu. Web Tasarımı, Sosyal Medya Yönetimi, Logo Tasarımı, Tanıtım Filmi, Video Prodüksiyon

Olimpiyat’ın “daha hızlı, daha yüksek, daha güçlü” - “citius, altius, fortius” sembol kelimelerinden ilham alan marka, estetik kaygıların ötesinde daha hareketli, daha sağlık ve daha mutlu bir yaşam sloganıyla yola çıkıyor. 

Aldığımız brief doğrultusunda ve spor salonunun iç dekorasyon renklerinden yola çıkarak Gymnasium logosunu tasarladık. Bunun için önce sektörde kullanılan logo prototiplerini inceledik. Kullanılan font ve renklerden uzak, akılda kalıcı, markaya özgü bir tasarım modeli oluşturmayı amaçladık. 

Gymnasium, Antik Yunan'da spor yapılan açık alan anlamına geliyor. Kaz Dağları'nın yeşili ve Edremit Körfezi'nin mavisinden esinlenerek tasarladığımız logoda yeşil ve turkuaz renklerini tercih ettik. Logo tasarımında Antik Yunan'da çevikliğin ve aynı zamanda Olimpiyatlar'ın simgesi olan Zafer Tanrıçası Nike'ın kanatlarından ilham aldık. 

Web sitesinde ise spor salonundaki ekipmanların, salonun iç dekorasyonunun ve eğitmenlerin yer aldığı videodan oluşan tek sayfalık sade ve modern bir tasarım tercih ettik. Ana sayfa üzerine yerleştirdiğimiz ikonlarla ziyaretçileri salonla iletişime geçmeleri için sosyal medya hesaplarına yönlendirdik. 

Facebook ve Instagram hesapları üzerinden potansiyel müşterilere yönelik içerik formatları hazırladık. Sağlıklı yaşam, spor ve beslenmeye dair tüyolar, sporla ilgili bilgilendirici içeriklerle kurumun alanında uzman duruşunu desteklemeyi; “Eğitmenleri Tanıyalım” videoları, spor salonunun kullanımı, ders program duyuruları, öncesi / sonrası başarı hikayeleri içerikleriyle de hedef kitleye Gymnasium’da yaşayacakları deneyimden kesitler sunmayı amaçlıyoruz. 

Facebook ve Instagram hesaplarından düzenli olarak girdiğimiz kampanyalarla markanın potansiyel müşterileri arasında bilinirliğini artırmayı hedefliyoruz. 

İLETİŞİM Bize ulaşın.