Istanbul Real Estate Gayrimenkul sektöründe hizmet veren Istanbul Real Estate'in sosyal medyasını yeniden yapılandırdık.
Istanbul Real Estate Dedicated to make your next home, your favorite home. Sosyal Medya Yönetimi

Istanbul Real Estate'in sosyal medya yönetim çalışmasını yaptık. Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarının yeniden yapılandırılmasını kapsayan çalışmada markaya özel metin dili ve kurumsal görsel kimlik oluşturduk.

İstanbul'da gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünen ve lüks tüketim eğilimi olan kitlenin ilgisini çekebilecek İstanbul'da yaşam, gayrimenkul sektörü ve projeler hakkında bilgilendirici içerikler vb. üst segmente hitap eden, farklı içerik formatları hazırladık. Yurt dışında yaşayan kesimi hedefleyen iletilerde metin dilini İngilizce kullandık. Geçmiş ileti metinlerini oluşturduğumuz strateji doğrultusunda revize ettik. 

Sonuç olarak, sektörde yüksek sezon olarak kabul edilen Nisan ayı boyunca yaptığımız çalışmada Facebook hesabı bir önceki aya oranla %30 artışla 450.000'den fazla kullanıcıya erişirken etkileşimde %20 oranında organik büyüme elde etti. Instagram ise 100'ün üzerinde takipçi kazanarak 302.5 etkileşim puanı elde etti. 

İLETİŞİM Bize ulaşın.